DMCA.com Protection Status

Gold Ag vizitoi Rexhep Selimin në Hagë: Veç i gzum e i pa mërzitun…

Këngëtari i njohur shqiptar, Arian Agushi, të cilin publiku e njeh si Gold Ag, ka udhëtuar drejt Hagës për ta vizituar mikun e tij, Rexhep Selimin. Lajmin e ka bërë të ditur vetë artisti përmes një postimi në rrjetet sociale. Sipas një poezie shkruar nga Gold Ag, Rexhep Selimi dhe të tjerët që janë në… Continue reading Gold Ag vizitoi Rexhep Selimin në Hagë: Veç i gzum e i pa mërzitun…

Published
Categorized as Lajme

Diaspora zgjedh presidenten Vjosa Osmani – Miss Politikanja Shqiptare

Presidentja Vjosa Osmani është zgjedhur “Miss Politikanja Shqiptare” nga njerëzit që jetojnë në diasporë. Rubrika “Diaspora thërret” në kuadër të emisionit “Ora 7”, këtë të premte ka pyetur mërgimtarët se kush mendojnë se është politikanja më e bukur shqiptare. Me vota ka prirë Vjosa Osmani, ndërkohë ka pasur edhe për Blerta Deliu-Kodrën, Duda Balje, Mimoza… Continue reading Diaspora zgjedh presidenten Vjosa Osmani – Miss Politikanja Shqiptare

Published
Categorized as Showbiz

Ndërpritet seanca, Konjufca: Deputetët edhe po e lëshojnë qëllimisht këtë seancë

Është ndërprerë seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës. Atë e ka shpallur të mbyllur kryeparlamentari, Glauk Konjufca, i cili u shpreh se deputetët po e lëshojnë qëllimisht këtë seancë. Konjufca nuk e ka bërë të ditur ende datën e vazhdimit të kësaj seance, përcjell Klankosova.tv. “Nuk ka mundësi të vazhdohet sepse deputetët edhe po… Continue reading Ndërpritet seanca, Konjufca: Deputetët edhe po e lëshojnë qëllimisht këtë seancë

Published
Categorized as Kosove

50 Cent performon me simbolin e shqiponjës dykrenare

Reperi i njohur, 50 Cent është duke mbajtur turneun botëror dhe tani ndodhet në Evropë. Por, nga performancat e shumta të tij, njëra ka qenë më e veçantë për shqiptarët, përcjell Klankosova.tv. Gjatë koncertit, reperi i njohur e bëri simbolin e shqiponjës dykrenare, teksa po fliste me një person nga publiku. Këtë moment e ka… Continue reading 50 Cent performon me simbolin e shqiponjës dykrenare

Published
Categorized as Showbiz

Dhurata Dora dhe Elvana Gjata vijnë me “Gajde”

Dhurata Dora dhe Elvana Gjata janë bashkuar për herë të parë në një këngë. Dy artistet e suksesshme shqiptare sollën pas mesnate këngën me titull “Gajde”, njofton Klankosova.tv. Ky projekt muzikor u punua nga Big Deal.

Published
Categorized as Showbiz

Nis ceremonia e diplomimit të kadetëve të gjeneratës 2022 të FSK-së

Ka filluar ceremonia e diplomimit të kadetëve të Gjeneratës 2022 të Akademisë së Mbrojtjes – Qendrës për Studime Universitare të FSK-së “Wesley Clark”. Ceremonia po mbahet në Kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë ku po merr pjesë edhe ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, njofton Klankosova.tv.

Published
Categorized as Lajme

Osmani pas fitores së Akilit dhe Laurës: Çikat e djemtë tanë po ia zbardhin fytyrën vendit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka përgëzuar dy xhudistët për medaljet në Lojërat Mesdhetare që po mbahen në Oran të Algjerisë. Osmani ka shkruar se: “ky është imazhi Kosovës në botë. Sot, si çdo ditë tjetër, çikat e djemtë tanë po ia zbardhin fytyrën vendit dhe po shkruajnë historinë e re të Kosovës. Edhe një… Continue reading Osmani pas fitores së Akilit dhe Laurës: Çikat e djemtë tanë po ia zbardhin fytyrën vendit

Published
Categorized as Sport

Osmani flet për Asociacionin dhe Manastirin e Deçanit: S’mund të ketë qasje të ndarë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, deklaroi se gjithçka rreth formimit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë është sqaruar nga Gjykata Kushtetuese, e një themelim me kompetenca ekzektive, është i ndaluar. Ajo tha në “Interaktiv” të KTV-së të enjten, se në përgjithësi, formimin e asociacioneve monoetnike, Kushtuesja e ka ndaluar, ndërsa shtoi se… Continue reading Osmani flet për Asociacionin dhe Manastirin e Deçanit: S’mund të ketë qasje të ndarë

Published
Categorized as Lajme

Publikohen fotografitë, Tayna kapet mat me futbollistin italian

Këngëtarja e njohur, Tayna po shijon disa ditë pushimi në Itali. Por, me sa duket ajo atje nuk është vetëm pasi dikush po e shoqëron atë në pushimet e saj. Raportohet se këngëtarja Tayna atje është me futbollistin Giovanni Santoro. Këngëtarja Tayna është mjaft aktive në skenën muzikore. Ajo vazhdimisht sjell projekte të reja muzikore.… Continue reading Publikohen fotografitë, Tayna kapet mat me futbollistin italian

Published
Categorized as Showbiz