DMCA.com Protection Status

“T’i qes zorrët n’tokë, zhduku prej faqes së dheut”, detaje si ndodhi ngjarja

Një 40-vjeçar në Vushtrri është kërcënuar sot në mesditë nga vëllezërit e ish-bashkëshortes së tij. Burimet e Gazetës Sinjali njoftojnë se 40-vjeçari ka shkuar në Qendrën për Punë Sociale, për t’i dërguar dy vajzat e tij, 4 dhe 7 vjeç, të takohen me nënën e tyre. Mirëpo, pasi ka dalë nga vetura, ai i ka… Continue reading “T’i qes zorrët n’tokë, zhduku prej faqes së dheut”, detaje si ndodhi ngjarja

Kjo është vila ku Kurtit dhe Vuçiqit ia kanë shtruar darkën (FOTO)

Faqja e Republikës Federale të Gjermanisë ka njoftuar se takimi mes emisarit special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak me kryeministrin kosovar, Albin Kurti dhe presidentin serb, Aleksandër Vuçiq po zhvillohet në vilën Borsig në Berlin. Sipas njoftimit thuhet se ky takim po bëhet për qëllim të avancimit të mëtutjeshëm të dialogut. “Për të… Continue reading Kjo është vila ku Kurtit dhe Vuçiqit ia kanë shtruar darkën (FOTO)

Vrasja e 23-vjeçarit – Gjykata merr vendim për pesë të dyshuarit (FOTO)

Gjykata Themelore e Pejës u ka caktuar nga 30 ditë paraburgim pesë të arrestuarve, që dyshohet se janë përfshirë në v rasjen e 23-vjeçarit nga Malisheva, Fazli Hoxha. Për Sinjalin, këtë e ka konfirmuar njëri nga mbrojtësit e të dyshuarve, avokati Gëzim Kollqaku. Sinjali ka raportuar se të dyshuarit për v rasje të rëndë janë:… Continue reading Vrasja e 23-vjeçarit – Gjykata merr vendim për pesë të dyshuarit (FOTO)

Tragjedia në Klinë/ Krejt çka dihet për vrasjen e 23-vjeçarit që dyshohet se lidhet me hakmarrje

Mbrëmjen e sotme, Klina u trondit nga një ngjarje e rëndë që ka ndodhur afër vendit të njohur si “Ujëvara e Mirushës”, ku i v rarë mbeti një 23-vjeçar dhe dy vëllezërit e tij u pIagosën. Pasi e përfunduan iftarin bashkë me familje në një restorant, viktimat u përballën me të dyshuarit në parkingun e… Continue reading Tragjedia në Klinë/ Krejt çka dihet për vrasjen e 23-vjeçarit që dyshohet se lidhet me hakmarrje

Avokati Halilaj: Unë isha dëshmitar kur Sami Lushtaku i mori 1 milion e 400 mijë marka të mërgimtarëve, nuk dihet ku shkuan!

Avokati nga Drenasi, Gazmend Halilaj, përmes një postimi në Facebok ka shkruar në lidhje me ndihmat që shpërndahu sot Lushtaku. Sipas Halilaj këto ndihma që i dha, ndoshta i bëri me një pjesë të 1 milion e 400 mijë markave gjermane të mërgimtarëve tanë që i ndanë për UÇK-në. Më tej, avokati thotë që duhet… Continue reading Avokati Halilaj: Unë isha dëshmitar kur Sami Lushtaku i mori 1 milion e 400 mijë marka të mërgimtarëve, nuk dihet ku shkuan!

A e keni ditur? Kjo është familja shqiptare më e pasur në botë, ja pasuria e tyre (FOTO)

Familja e aktorit shqiptar Blerim Destani është ndër më të pasurat në botë ku pasuria e tyre marramendase krahasohet me atë të Silvio Berluskonit. E shpesh mediat italiane e kanë karahasuar lidhur me pasurinë babain e Blerimit, Lazim Destani me Berluskonin, pasi ai administron skuadrën e futbollit “Shkëndija” të Tetovës. Madje ata e kanë quajtur… Continue reading A e keni ditur? Kjo është familja shqiptare më e pasur në botë, ja pasuria e tyre (FOTO)

Këta janë disa prej personave më të rrezikshëm në Kosovë, Policia në kërkim të tyre (FOTO)

Dhjetëra persona janë shpallur në kërkim nga Policia e Kosovës për vepra të ndryshme kriminale. Fotografitë e personave që janë në kërkim policor janë publikuar në faqen zyrtare të Policisë së Kosovës. Demokracia.com ka kërkuar nga policia numrin dhe emrat e personave që janë shpallur në kërkim dhe që për arrestimin e tyre është kërkuar… Continue reading Këta janë disa prej personave më të rrezikshëm në Kosovë, Policia në kërkim të tyre (FOTO)

Autoblinda të Njësisë Speciale patrullojnë në veri, pas suImeve ndaj policisë (PAMJE)

Policia e Kosovës, ditëve të fundit ka qenë cak i suImeve që dyshohet se vijnë nga Serbia. Atje, veturat patrulluese të policisë u gjuajtën me armë zjarri, granata dore e mjete piroteknike. Kjo ka bërë që situata në këtë pjesë të jetë paksa e trazuar. Në lidhje me këto ngjarje, Policia e Kosovës ka shtuar… Continue reading Autoblinda të Njësisë Speciale patrullojnë në veri, pas suImeve ndaj policisë (PAMJE)

Hyn në market, mërgimtari kur del nuk e gjen veturën (VIDEO)

Mërgimtarit Blerim Musa nga Vushtrria i është vjedhur vetura e tipit Audi Q7, të martën e 12 prillit, dy ditë pasi erdhi për pushime në vendlindje. Musa thotë se hyri në një market për të blerë gjëra ushqimore, por kur doli nuk e pa më atë. Në kërkim u vu edhe policia që doli në… Continue reading Hyn në market, mërgimtari kur del nuk e gjen veturën (VIDEO)

Hello world!

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!