DMCA.com Protection Status

Kë po e përshëndetet Vuçiqi? Asnjë person i pranishëm në përurimin e hekurudhës Beograd-Budapest (VIDEO)

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, ka përuruar sot një seksion në hekurudhën e re Beograd-Budapest së bashku me kryeministrin hungarez, Viktor Orban. Ajo që ra në sy në këtë përurim, është një video virale në rrjete sociale ku Vucici përshëndet me dorë jashtë trenit ku është i ulur së bashku me Orbanin, por jashtë nuk… Continue reading Kë po e përshëndetet Vuçiqi? Asnjë person i pranishëm në përurimin e hekurudhës Beograd-Budapest (VIDEO)

Ministri rus trondit botën me “Armët bërthamore në gjendje gatishmërie

Ministri i Mbreojtes së Rusisë Sergej Shoigu, kishte dalë për hertë fundit në publik më 11 mars. Kjo zhdukje disa javësh e tij, në publik ishti komentuar se ishte shkarkuar nga Putin dhe disa të tjerë kishin pretenduar se ka probleme shëndetësore. Për t’i përgënjeshtruar të gjitha këtp komente, ministri Shoigu, zhvilloi një takim me… Continue reading Ministri rus trondit botën me “Armët bërthamore në gjendje gatishmërie

SuImohet depoja e naftës në Arabinë Saudite (FOTO)

Një depo nafte u suImua në Arabinë Saudite, ndërsa pas suImit thuhet se qëndrojnë rebelët Houthi të Jemenit. SuImi ndodhi në depon e naftës “Saudi Aramco” në Jeddah ku shpërtheu një zjarr i madh dhe shtëllunga të zeza tymi mbuluan të gjithë qiellin. Sipas Reuters një varg suImesh me dronë dhe raketa nga grupi Houthi… Continue reading SuImohet depoja e naftës në Arabinë Saudite (FOTO)

Maybach i kosovarit bëhet hit në TikTok pas aksidentit të pazakontë në Turqi (VIDEO)

Një makinë me targa të Kosovës është përfshirë në një aksident të pazakontë përgjatë një autostrade në Stamboll të Turqisë. Si rrjedhojë, videoja që tregon pasojat e këtij aksidenti është bërë virale në rrjetin social TikTok, kur vetëm në një video ka marrë mbi dy milionë shikime brenda një dite, transmeton Telegrafi. Siç mund të… Continue reading Maybach i kosovarit bëhet hit në TikTok pas aksidentit të pazakontë në Turqi (VIDEO)

Xavi e di përgjigjen e De Jong

De Jong nuk dëshiron të lëvizë nga Camp Nou. Frenkie de Jong nuk do të lërë Barcelonën gjatë verës, raporton Sport. Por, De Jong është I vendosur që të ketë sukeses te Barça dhe s’do të dëgjojë asnjë ofertë gjatë verës. Ai I beson Xavi Hernandezit dhe dëshiron të punojë me të edhe sezonin e… Continue reading Xavi e di përgjigjen e De Jong