DMCA.com Protection Status

Familja shqiptare që feston Bajram e Pashkë, anëtarët janë katolikë, ortodoksë dhe myslimanë (VIDEO)

Në shtëpinë e fotografit të njohur, Çesk Shllaku në Shkodër, në pak ditë do festohen Pashkët Katolike, ato Ortodokse dhe pastaj Bajrami. Dy burrat e shtëpisë Çesku dhe Eltoni, janë të besimit katolik, kryefamiljarja Vaska është ortodokse ndërsa nusja e re e shtëpisë Suzana, myslimane. Familja merr pjesë në të gjitha ritet fetare. Të gjithë… Continue reading Familja shqiptare që feston Bajram e Pashkë, anëtarët janë katolikë, ortodoksë dhe myslimanë (VIDEO)

Published
Categorized as Nacionale

“Si dhe kush e ndau Mitrovicën”, Shyti tregon ekskluzivisht detajet

Ish komandant i Njësisë Speciale të UÇK-së në Zonën e Shalës z. Bekim Shyti, i cili ishte pIagosur disa herë nga forcat serbe, kishte treguar detaje për problemin e Veriut të Mitrovicës. Ai tregoi tregoi detaje se i kujt është faji dhe e trajtoi këtë temë shumë të diskutuar nga qytetarët e Kosovës. Ai kishte… Continue reading “Si dhe kush e ndau Mitrovicën”, Shyti tregon ekskluzivisht detajet

Published
Categorized as Nacionale

Mitrovicasi “shet mend” tek Ura e Ibrit duke dëgjuar muzikën “Jo nuk ndahet Mitrovica”, por ndalet nga policia (VIDEO)

Një qytetar i Mitrovicës Jugore, jo shumë larg veriut është ndaluar nga Policia e Kosovës, derisa po e dëgjonte këngën në tekstin e së cilës thuhet “jo nuk ndahet Mitrovica”. Ai është ndalur derisa po bënte xhiro, dhe po dëgjonte këtë këngë. Pak minuta më parë ka përfunduar edhe protesta e serbëve në veri të… Continue reading Mitrovicasi “shet mend” tek Ura e Ibrit duke dëgjuar muzikën “Jo nuk ndahet Mitrovica”, por ndalet nga policia (VIDEO)

Published
Categorized as Nacionale

Plani për likuidimin e Marin Memës nga serbët pasi bëri dokumentarin e famshëm edhe në gjuhën angleze (VIDEO)

Dokumentari i gazetarit shqiptar Marin Mema dhe historianit Florent Hasani, “Mashtrimi serb me objektet e kultit të krishterë në Kosovë” ka ngjallur reagime të shumta në Serbi. Politikanë, historianë, gazetarë e opinionistë të ndryshëm në Serbi kanë re.aguar ashpër duke e qua.jtur “prop.agandë” dokumentarin e Marin Memës. Gazetari i njohur në një intervistë për emisionin… Continue reading Plani për likuidimin e Marin Memës nga serbët pasi bëri dokumentarin e famshëm edhe në gjuhën angleze (VIDEO)

Published
Categorized as Nacionale

Brandon, amerikani që la Kaliforninë për tokat e Vlorës! Nga inxhinier IT-së në fermer (VIDEO)

Brandon Russomanno nga Kalifornia, kishte dëgjuar vetëm një herë për Shqipërinë, para se të vendosej përfundimisht në fshatin Beshisht të Vlorës. “Jam i dashuruar me tokën dhe vendosa të investoj pikërisht këtu në Vlorë. A kisha dëgjuar më parë për Shqipërinë? Të jem realist jo. Por, unë falë edhe faktit se nëna ima ka prejardhje… Continue reading Brandon, amerikani që la Kaliforninë për tokat e Vlorës! Nga inxhinier IT-së në fermer (VIDEO)

Published
Categorized as Nacionale

Xavi e di përgjigjen e De Jong

De Jong nuk dëshiron të lëvizë nga Camp Nou. Frenkie de Jong nuk do të lërë Barcelonën gjatë verës, raporton Sport. Por, De Jong është I vendosur që të ketë sukeses te Barça dhe s’do të dëgjojë asnjë ofertë gjatë verës. Ai I beson Xavi Hernandezit dhe dëshiron të punojë me të edhe sezonin e… Continue reading Xavi e di përgjigjen e De Jong