DMCA.com Protection Status

Gold Ag vizitoi Rexhep Selimin në Hagë: Veç i gzum e i pa mërzitun…

Këngëtari i njohur shqiptar, Arian Agushi, të cilin publiku e njeh si Gold Ag, ka udhëtuar drejt Hagës për ta vizituar mikun e tij, Rexhep Selimin. Lajmin e ka bërë të ditur vetë artisti përmes një postimi në rrjetet sociale. Sipas një poezie shkruar nga Gold Ag, Rexhep Selimi dhe të tjerët që janë në… Continue reading Gold Ag vizitoi Rexhep Selimin në Hagë: Veç i gzum e i pa mërzitun…

Published
Categorized as Lajme

Nis ceremonia e diplomimit të kadetëve të gjeneratës 2022 të FSK-së

Ka filluar ceremonia e diplomimit të kadetëve të Gjeneratës 2022 të Akademisë së Mbrojtjes – Qendrës për Studime Universitare të FSK-së “Wesley Clark”. Ceremonia po mbahet në Kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë ku po merr pjesë edhe ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, njofton Klankosova.tv.

Published
Categorized as Lajme

Osmani flet për Asociacionin dhe Manastirin e Deçanit: S’mund të ketë qasje të ndarë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, deklaroi se gjithçka rreth formimit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë është sqaruar nga Gjykata Kushtetuese, e një themelim me kompetenca ekzektive, është i ndaluar. Ajo tha në “Interaktiv” të KTV-së të enjten, se në përgjithësi, formimin e asociacioneve monoetnike, Kushtuesja e ka ndaluar, ndërsa shtoi se… Continue reading Osmani flet për Asociacionin dhe Manastirin e Deçanit: S’mund të ketë qasje të ndarë

Published
Categorized as Lajme

Temperatura deri në 34 gradë, ky është parashikimi i motit për javën e parë të korrikut

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se ditët e para të muajit korrik do të karakterizohen me mot të ngjashëm me ditët e fundit të qershorit, raporton Gazeta Sinjali. Sipas IHMK-së, kjo situatë vjen si pasojë e temperaturave të larta dhe formimin e vranësirave konvektive në stadet e ulëta dhe të mesme të troposferës. “Muaji… Continue reading Temperatura deri në 34 gradë, ky është parashikimi i motit për javën e parë të korrikut

Published
Categorized as Lajme

Nafta sot pak më lirë, publikohen çmimet për derivate për 24 orët e ardhshme

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar limitin për çmimet e karburanteve për 24 orët e ardhshme në Kosovë. Sipas këtij vendimit, çmimi maksimal i lejuar për naftë është 1 euro e 84 centë duke rënë kështu për dy centë krahasuar me ditët e mëparshme, për benzinë 1 euro e 75 centë, derisa për… Continue reading Nafta sot pak më lirë, publikohen çmimet për derivate për 24 orët e ardhshme

Published
Categorized as Lajme

“Kqyrëm n’sy, ke kujdes kur t’folsh me mua”, eskalon debati mes Haxhiut e Gashit (VIDEO)

Debati mes analistit Blerim Gashi dhe deputeti Bekim Haxhiu sonte ka eskaluar. E krejt kjo ndodhi pasi Gashi akuzoi Haxhiun se po i beson më shumë Aleksandar Vuçiqit sesa Albin Kurtit. E për këtë Haxhiu kërkoi nga Gashi që të ketë kujdes se si flet me të. “Ke kujdes kur të folsh me mua. Ke… Continue reading “Kqyrëm n’sy, ke kujdes kur t’folsh me mua”, eskalon debati mes Haxhiut e Gashit (VIDEO)

Published
Categorized as Lajme

Babai i katër djemve të zhdukur: “I pres të gjallë, më thanë që janë gjallë”

Halil Hasani, 77-vjeçar nga fshati Çabër i Komunës së Zubin Potokut, jeton me besimin se katër djemtë e tij, të zhdukur për më shumë se njëzet vjet, janë ende gjallë diku në Serbi dhe se një ditë do të kthehen. Hasani thotë se djemtë e tij janë rr ëmbyer nga forcat serbe në fshatin Zhabar… Continue reading Babai i katër djemve të zhdukur: “I pres të gjallë, më thanë që janë gjallë”

Published
Categorized as Lajme

PIagosje të rënda në Prizren, tre të dyshuar dërgohen në spital (DETAJE)

Një th erje e rëndë me thi kë ka ndodhur sot në Prizren, raporton Gazeta Sinjali. Në këtë rast janë të përfshirë tre persona, ku sipas burimeve ka të lënduar rëndë. Sipas burimeve të Gazetës Sinjali, tre personat e përfshirë janë nën kontroll policor dhe po marrin ndihmën mjekësore. Gazeta Sinjali ka kontaktuar me Policinë… Continue reading PIagosje të rënda në Prizren, tre të dyshuar dërgohen në spital (DETAJE)

Published
Categorized as Lajme

“Babai e vrau nënën para syve tonë” – Rrëfimi i Lenes nga Kosova që u rrit nga prindër zviceranë

Rrëfim i jashtëzakonshëm i vajzës, që ka lindur në Kosovë por që u rrit nga prindërit zviceranë. Kthimi i saj në vendlindje vite më vonë është histori në vete. Lena nga Kosova, pas 20 vitesh ishte kthyer në vendlindje për të takuar familjen e nënës së saj të cilën bashkëshorti e v rau para syve… Continue reading “Babai e vrau nënën para syve tonë” – Rrëfimi i Lenes nga Kosova që u rrit nga prindër zviceranë

Published
Categorized as Lajme

“Më kanë sjellë deri kur i ka ra bishti çekiçit” – Rrahja për një lojë futbolli

Muhamet Peci nga Vushtrria, sipas tij në natën e 21 nëntorit u s ulmua nga katër persona në lokalin e tij në qendër të qytetit. Historia k onfliktuoze, sipas tij, nisi nga një lojë e futbollit, ku njëri nga lojtarët e ekipit kundërshtar e kishte paralajmëruar se do të kishte probleme, madje i kishte thënë… Continue reading “Më kanë sjellë deri kur i ka ra bishti çekiçit” – Rrahja për një lojë futbolli

Published
Categorized as Lajme