DMCA.com Protection Status

Ekskluzive: Operacioni i madh i doganierëve përfshiu edhe dy kompani nga Drenica, të afërta me PDK-në

Doganierët e shtetit gjatë ditës së djeshme kanë kontrolluar edhe dy kompani, Fer Petrol-in dhe Alfa Trade-in. Të njëjta po ashtu dyshohen për “falsifikim të dokumenteve me qëllim të lirimit nga taksat”. Për pasojë, në këto dy kompani ka edhe të ndaluar mëson Gazeta Insajderi. Se ka pasur ndalime gjatë kontrollit të mbrëmshëm të doganierëve… Continue reading Ekskluzive: Operacioni i madh i doganierëve përfshiu edhe dy kompani nga Drenica, të afërta me PDK-në

Published
Categorized as Kosove

Dokumentet që duhet t’i keni patjetër me veti kur vozitni automjetin

Për katër ditë, 17 personave në Prizren u konfiskohet patentë shoferi Policia e Kosovës ka njoftuar për dokumentet që duhet t’i ketë patjetër me veti çdo vozitës për drejtimin e një mjeti. Sipas policisë, çdo vozitës duhet që patjetër të ketë patentë shoferin, certifikatën e regjistrimit të automjetit, autorizimi nëse mjeti shfrytëzohet jashtë vendit, policën… Continue reading Dokumentet që duhet t’i keni patjetër me veti kur vozitni automjetin

Published
Categorized as Kosove

Milioneri Fatmir Grainca dikur shijonte luksin, e tash detyrohet të arratiset (FOTO)

Milioneri Fatmir Grainca vazhdon të jetë në arrati, dhe të mos i dorëzohet shtetit. Shtëpia e tij është bastisur ditë më parë, pas dyshimeve për ndërtime të paligjshme brenda zonës së Sharrit, konkretisht në Brezovicë. Biznesmeni ferizajas, Fatmir Grainca, nuk është paraqitur të martën në gjykatë, për shkak të problemeve shëndetësore. Kështu ka thënë avokati… Continue reading Milioneri Fatmir Grainca dikur shijonte luksin, e tash detyrohet të arratiset (FOTO)

Published
Categorized as Kosove

Rritet çmimi i ndërtimit: Për një metër katror deri në 200 euro më shumë

Me rritjen e kostos së ndërtimit është rritur edhe çmimi i një metri katror të banesave në Kosovë, thotë kryetari i Shoqatës së Ndërtimtarëve të Kosovës, Faton Hoxha. Sipas të dhënave që posedon ai, çmimet e materialeve ndërtimore janë rritur gjatë muajit të fundit mbi 20 për qind. Rritje kanë pësuar edhe çmimet e produkteve… Continue reading Rritet çmimi i ndërtimit: Për një metër katror deri në 200 euro më shumë

Published
Categorized as Kosove

SKANDAL: 40% e naftës në Kosovë pas testimit del të jetë e përzier (VIDEO)

Rritja e çmimit të naftës dhe vetë jetës në Kosovë e ka shtyrë emisionin “Kiks Kosova” të kthehet te një temë, e cila diskutohet gjithmonë: CILËSIA E PRODUKTEVE QË BLEJMË! Kiks Kosova ka blerë naftë në disa pika të ndryshme të derivateve në kryeqytet dhe në qytete të tjera të Kosovës dhe më pas i… Continue reading SKANDAL: 40% e naftës në Kosovë pas testimit del të jetë e përzier (VIDEO)

Published
Categorized as Kosove

Policia e Kosovës arreston turkun në Prishtinë, kërkohej nga Moldavia

Policia e Kosovës ka arrestuar sot një shtetas të Turqisë. Burimet e IndeksOnline brenda policisë kanë thënë se shtetasi turk ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. Ende nuk është publikuar identiteti i tij, por thuhet se i njëjti ishte në përcjellje të autoriteteve vendore. Aktualisht turku ndodhet në njërin prej stacioneve policore duke u intervistuar ndërsa… Continue reading Policia e Kosovës arreston turkun në Prishtinë, kërkohej nga Moldavia

Published
Categorized as Kosove

Xavi e di përgjigjen e De Jong

De Jong nuk dëshiron të lëvizë nga Camp Nou. Frenkie de Jong nuk do të lërë Barcelonën gjatë verës, raporton Sport. Por, De Jong është I vendosur që të ketë sukeses te Barça dhe s’do të dëgjojë asnjë ofertë gjatë verës. Ai I beson Xavi Hernandezit dhe dëshiron të punojë me të edhe sezonin e… Continue reading Xavi e di përgjigjen e De Jong