DMCA.com Protection Status

Të veçantit e Skenderajt

Këta që shihni në foto janë pesë persona të qytetit të Skenderajt që pasditën e kalojnë bashkë, shkruan rajoni.org. Këta 5 persona nuk janë familjarë mesvete, nuk janë në një parti e madje as nuk e simpatizojnë të njejtin klub të fubollit mirëpo kjo nuk është pengesë që ata për me shumë se 10 vite… Continue reading Të veçantit e Skenderajt

Published
Categorized as Kosove

Bashkëvendasi i Lushtakut e ‘godet’ rëndë: Ruaju biro hakut të huaj

Kryetari i degës së LVV’së në Skenderaj, Hysni Mehani në një postim të tij në Facebook i është drejtuar deputetit Mërgim Lushtaku me disa fjalë. “Kajtja e prishë burrin”, “Ruaju biro hakut të huaj”,janë disa nga fjalët që Mehani e ka ‘këshilluar’Lushtakun. “Se kush nuk u tutë prej hakut të huaj dhe se kush ka… Continue reading Bashkëvendasi i Lushtakut e ‘godet’ rëndë: Ruaju biro hakut të huaj

Published
Categorized as Kosove

Policia zbulon shkakun e aksidentit që la 18 persona të lënduar në Grabanicë të Klinës

18 persona, në mesin e tyre edhe 3 fëmijë të moshave të ndryshme, kanë kërkuar ndihmë mjekësore pas një aksidenti të ndodhur mbrëmë ndërmjet 4 veturave në Grabanicë të Klinës. Sipas njoftimit të sotëm të policisë, transmeton Gazeta Express, të lënduarve u është ofruar tretman mjekësor, ku shtatë prej tyre janë ndaluar për trajtim mjekësorë,… Continue reading Policia zbulon shkakun e aksidentit që la 18 persona të lënduar në Grabanicë të Klinës

Published
Categorized as Kosove

Kështu mashtronin shtetin tregtarët e naftës, HIB’i, Fer Petrol dhe Alfa Petrol

Autoriteteve doganore të Kosoves për muaj të tërë me radhë i dërgoheshin dokumente nga korporata HIB Petrol. Aty shenohej se dokumentetet ishin të nënshkruara nga zyra ndërlidhëse e Greqisë, si subjekt pranues i derivateve të naftës. Importi i naftës për ambasadat, zyret ndërlidhëse e misionet e huaja lirohet nga akciza. Mirëpo këto dokumente ishin të… Continue reading Kështu mashtronin shtetin tregtarët e naftës, HIB’i, Fer Petrol dhe Alfa Petrol

Published
Categorized as Kosove

“Lamborghini” kosovar i ndërtuar nga Driton Selmani (VIDEO)

Gazetari Milot Hasimja, ju sjell rrëfimin e Driton Selmanit, djaloshit nga Gjilani, i cili krijoi automobilin e tij, i inspiruar nga marka e njohur e veturave Lamborghini. Selmani ka punuar në këtë veture përgjatë dimrit të kaluar dhe në fund kjo është arritja e tij. Deri më tani sipas tij janë shpenzua afro 30 mijë… Continue reading “Lamborghini” kosovar i ndërtuar nga Driton Selmani (VIDEO)

Published
Categorized as Kosove

Profil| Kush është Mehdi Gjoka? – Uzurpimi, tenderet e favoret nga Lladrovci e Demaku të PDK-së

Një aksion i Doganierëve të shtetit të martën trokiti në dyert e kompanive, HIB Petrol, Fer Petrol-in dhe Alfa Trade-in nën dyshime për shmangie taksash dhe manipulim me çmime të derivateve. Nga ky aksion në pranga të policisë kishte rënë edhe biznesmeni nga Drenasi, Mehdi Gjoka, pronar i kompanisë ‘Fer Petrol’. Gjoka ka një lidhje… Continue reading Profil| Kush është Mehdi Gjoka? – Uzurpimi, tenderet e favoret nga Lladrovci e Demaku të PDK-së

Published
Categorized as Kosove

Edhe “Interex” duke mashtruar qytetarët, tjetër çmim në raft e tjetër në arkë (FOTO)

Një qytetar është ankuar se po manipulohet me çmime të produketeve në “Interex” në qytetin e Gjilanit, shkruan Republika Online. Lexuesi i Republika Online ka dërguar foto të çmimit të një uji, ku tjetër çmim ka në raft e tjetër në arkë Kohëve të fundit janë shtuar rastet e mashtrimeve me çmime nga marketet në… Continue reading Edhe “Interex” duke mashtruar qytetarët, tjetër çmim në raft e tjetër në arkë (FOTO)

Published
Categorized as Kosove

Përseri Viva Fresh Store zihet duke mashtruar, ja çfarë i ndodhi (FOTO)

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregut, ka njoftuar se Inspektorati i Tregut gjatë ditës së sotme ka hasur në parregullsi dhe raste të mashtrimit lidhur me zbritjet e reklamuar, gjatë inspektimit në disa nga marketet. Për këto raste, ministria njofton se janë shqiptuat edhe dënime. Derisa, në fotografitë e shpërndarë në facebook nga Ministria, vërehet… Continue reading Përseri Viva Fresh Store zihet duke mashtruar, ja çfarë i ndodhi (FOTO)

Published
Categorized as Kosove

Vjedhja e 600 mijë euro- Arrestohen Gjoka e Hajdari, dy biznesmenët e afërt me PDK-në

Dogana e Kosovës dje gjatë ditës ka kontrolluar kompanit HIB Pertrol, Fer Petrol-in dhe Alfa Trade-in, nën dyshime për shmangie taksash dhe manipulim me çmime të derivateve. Doganierët kanë gjetur se këto kompani ka nxjerrë në shitje për qytetarët derivatet e naftës të parapara për ambasadat në Kosovë. Derivatet e naftës të parapara për nevojat… Continue reading Vjedhja e 600 mijë euro- Arrestohen Gjoka e Hajdari, dy biznesmenët e afërt me PDK-në

Published
Categorized as Kosove