DMCA.com Protection Status

Gjakovari befason sërish, i kap me duar gjarpërinjtë dhe pastaj i puth (VIDEO)

Hysni Rexhaj, i njohur për afërsinë e tij me kafshët dhe si pronar i një kopshti zoologjik në fshatin Osek Hilë të Gjakovës, ka shpërndarë një video duke i kapur me duar gjarpërinjtë. Në këtë video, ai shihet teksa e kap me duar gjarprin të gjallë dhe e puth. “Filloj sezona e Gjarprinjëve dhe Bollav”,… Continue reading Gjakovari befason sërish, i kap me duar gjarpërinjtë dhe pastaj i puth (VIDEO)

Published
Categorized as Kosove

E rëndë: Ky është i riu kosovar që u vra sot ditën e Bajramit

Gjatë ditës së sotme ka vdekur një 26-vjeçar nga fshati Greikoc i Komunës së Suharekës. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi ka konfirmuar rastin, derisa ka njoftuar se është cilësuar rasti si vdekje e dyshimtë. Ai ka treguar se pas plagëve të marra 26-vjeçari ka ndërruar jetë. Tutje, zëdhënësi Gashi… Continue reading E rëndë: Ky është i riu kosovar që u vra sot ditën e Bajramit

Published
Categorized as Kosove

Kosovarja e çon në Polici djalin e vëllait: Po më kërcënon gjermanisht

Një rast i dh unës në familje në Fushë Kosovë është raportuar pas mesnatës nga një 43-vjeçare e cila ka deklaruar se një familjar ka ushtruar dh unë psikike ndaj saj, raporton Gazeta Sinjali. Sinjali ka mësuar se viktima e ka denoncuar djalin e vëllait të saj, A.B., 33-vjeçar i cili sipas saj e ka… Continue reading Kosovarja e çon në Polici djalin e vëllait: Po më kërcënon gjermanisht

Published
Categorized as Kosove

E dhimbshme: Një grua dhe një fëmijë 7 vjeç humbin jetën në aksident

Dy persona kanë vdekur në aksidentin që ka ndodhur sot rreth orës 14:00 në fshatin Gllobar të komunës së Drenasit. Burimet e Gazetës Sinjali kanë njoftuar se viktimat janë një grua 31 vjeç dhe një fëmijë 7 vjeç. Si pasojë e këtij aksidenti tre persona kanë pësuar lëndime trupore, një prej tyre është në gjendje… Continue reading E dhimbshme: Një grua dhe një fëmijë 7 vjeç humbin jetën në aksident

Published
Categorized as Kosove

Me punën që bëj, nuk lakmoj as pozitën e presidentit (VIDEO)

Më të mbaruar lufta Murat Maqa atë kohë i ri nga Shishmani i Gjakovës largohet nga uniforma e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), i buzqeshë fati ku përmes Mabetex punësohet në Kazakistan, atje mijëra kilometra larg vendlindjes dhe të dashurëve punoj 4 vite fitoj dhe kursej për të investuar në fshatin e lindjes, shkruan Republika… Continue reading Me punën që bëj, nuk lakmoj as pozitën e presidentit (VIDEO)

Published
Categorized as Kosove

Dasma me helikopter në Mitrovicë (VIDEO)

Një dasmë e pazakontë ka ndodhur këto ditë në qytetitn e Mitrovicës, shkruan RepublikaOnline Si shumë herë kur nusja merret me vetura, sipas traditave shqiptare, këtë herë këta dasmorë vendosen që nusen ta marrin me helikopter. Një video e publikuar në rrjetet sociale shihet teksa helikopteri fluturon mbi hotelin ku po mbahej dasma. “Ngjarjet e… Continue reading Dasma me helikopter në Mitrovicë (VIDEO)

Published
Categorized as Kosove

14 vendet ku mund të udhëtoni pa vizë me pasaportë të Kosovës

Pasaporta e Kpsovës llogaritet ndër më të pavlefshmet në botë. Nga mbi 200 shtete, pa vizë mund të udhëtohet në vetëm 14 prej tyre. Shtetet në të cilat Kosova ka drejtë të udhëtojë pa vize, vetëm me pasaportë, janë: Shqipëria, Mali i Zi, Maqedonia Veriore, Serbia, Gambia, Senegali, Ishujt Kuk, Mikronezia, Niue, Dominika, Haiti, Ishujt… Continue reading 14 vendet ku mund të udhëtoni pa vizë me pasaportë të Kosovës

Published
Categorized as Kosove

Përse Florian Marku e kërkon me ngulm ballafaqimin me Amir Khanin

Derisa mposhti me nokaut Chris Jenkins, Florian Marku pas meçit ka thirrur emrin e Amir Khan. Por, shumëkush mund të ketë pyetur se përse boksieri shqiptar e dëshiron përballjen me të. “Jam në këtë lojë që tre vite dhe jam këtu ku jam, më jepni Amir Khanin tani, më jepni Amir Khanin tani, do ta… Continue reading Përse Florian Marku e kërkon me ngulm ballafaqimin me Amir Khanin

Published
Categorized as Kosove

Këtu mund ta ndiqni meçin e Florian Markut kundër Chris Jenkins

Florian Marku do të dalë sërish sonte në ring, në tentim për ta mbrojtur titullin kampion, shkruan Sinjali Sport. Marku do ta ketë duelin ndaj britnaikut Chris Jenkins, në qytetin e Newcastles. Shqiptari do të kërkojë të mbrojë titullin “IBF” International, pesha “welter”. Marku është ende i pamposhtur në karrierën e tij të boksit, ku… Continue reading Këtu mund ta ndiqni meçin e Florian Markut kundër Chris Jenkins

Published
Categorized as Kosove

Flasin prindërit e kosovarit me emrin ‘Dragan’ që iu mori jetën 130 shqiptarëve në Drenicë (VIDEO)

Prindërit e Muhamet Alidemajt, nga fshati Kërrninë e Istogut, për herë të parë kanë folur publikisht, rreth rastit për të cilin djali i tyre u akuzua nga Prokuroria Speciale e Kosovës. Dyshimet e prokurorisë se Muhamet Alidemaj ka marrë pjesë në m asakrën e Izbicës më 28 mars të vitit 1999, nëna e tij i… Continue reading Flasin prindërit e kosovarit me emrin ‘Dragan’ që iu mori jetën 130 shqiptarëve në Drenicë (VIDEO)

Published
Categorized as Kosove