DMCA.com Protection Status

64-vjeçari kosovar gjendet pa shenja jete në një hotel në Ohër

Roadside motel neon sign in Oregon

Një 64-vjeçar nga Mitrovica është gjetur pa shenja jete sot në një dhomë hoteli në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Sipas agjencisë së lajmeve Ina, vdekjen e R.T. e ka konstatuar mjeku i Emergjencës. Me urdhër të prokurorit publik trupi i pajetë është dërguar për obduksion, transmeton KlanKosova.tv.

Published
Categorized as Lajme

Ja sa mijëra euro do ti marrë si mëditje Kurti për vizitë në Amerikë

Kryeministri Albin Kurti, për 16 ditë me radhë, është duke qëndruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për vizitë zyrtare. Për kaq ditë dhe javë sa është në Amerikë, Kurti i merr 5,280 euro mëditje nga buxheti i shtetit. Kjo pasi zyrtarët e institucioneve shtetërore marrin mëditje për çdo ditë që qëndrojnë jashtë Kosovës, si… Continue reading Ja sa mijëra euro do ti marrë si mëditje Kurti për vizitë në Amerikë

Published
Categorized as Lajme

Burgim me kusht dhe i konfiskohet certifikata veteranit të rrejshëm të UÇK-së

Gjykata Themelore në Mitrovicë ka dënuar me burgim me kusht të pandehurin M.U., i cili ka përdorur dokumentin e rrejshëm si të vërtetë, përkatësisht certifikatën e veteranit të luftës. Sipas Gjykatës, M.U. më datë 7 mars të vitit 2018 ka shkuar në Zyrën e Ministrisë për Punë dhe Mirëqenie Sociale dhe ka përdorë dokumentin e… Continue reading Burgim me kusht dhe i konfiskohet certifikata veteranit të rrejshëm të UÇK-së

Published
Categorized as Lajme

Vjedhi G Class-ën dhe shumë vetura tjera/ Është vetëm 18 vjeç, por historia e tij kriminaIe është e pasur dhe me raste të ndryshme të vjedhjeve

Siguria publike në Kosovë konsiderohet se po cenohet nga krime të natyrave të ndryshme, sidomos nga vjedhjet, fenomen ky mjaft shqetësues, që po shkakton humbje e pasiguri nëpër banesa, shtëpi, institucione financiare, vetura e dyqane. Një ndër hajnat që ka rënë për të disatën herë në prangat e Policisë tashmë është ndaluar për 48 orë,… Continue reading Vjedhi G Class-ën dhe shumë vetura tjera/ Është vetëm 18 vjeç, por historia e tij kriminaIe është e pasur dhe me raste të ndryshme të vjedhjeve

E rëndë: Këto janë gjërat që gjeti Policia në vendin ku vdiq i mituri kosovar (VIDEO)

Një fëmijë i mitur sot u gjet i mbytur në kanalin e “Ibër Lepencit” në Vaganicë të Mitrovicës. Siç ka bërë të ditur Avni Zahiti zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Mitrovicën Jugore, i njejti u fut në kanal për t’u larë. E në vendin ku vdiq djaloshi mitrovicas për të cilin mësohet se ishte… Continue reading E rëndë: Këto janë gjërat që gjeti Policia në vendin ku vdiq i mituri kosovar (VIDEO)

Published
Categorized as Lajme

Tragjike/ Mbytet një fëmijë në kanalin e Ibër-Lepencit

Në mesditën e sotme një fëmijë i mitur është gjetur pa shenja jete në kanalin e “Ibër Lepencit” në fshatin Vaganicë të Mitrovicës, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti. Zahiti ka bërë të ditur se njësia relevante dhe ekipi mjekësor janë dalë… Continue reading Tragjike/ Mbytet një fëmijë në kanalin e Ibër-Lepencit

Published
Categorized as Lajme

Sot i jepet lamtumira voglushit 12 vjeçar që vdiq dje

Sot në ora 17:00 në varrezat e fshatit Beçuk të Komunës së Vushtrrisë bëhet varrimi i voglushit 12 vjeçar Faris Murati. Ai ishte nxënës i klasës së gjashtë i SHFMU “Liria” në Stroc, raporton VushtrriaPress. Farisi është konsideruar si djalë i mirë, i hareshëm dhe përplot jetë, kishte pasion futbollin. Ai u nda nga jeta… Continue reading Sot i jepet lamtumira voglushit 12 vjeçar që vdiq dje

Published
Categorized as Lajme

Ky është personi që u gjet i vdekur në lumë në Klinë

Sot në lumin e fshatit Deiq të Komunës së Klinës është nxjerrë një trup i pajetë i cili po kërkohej gjatë tërë ditës. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se i vdekuri është biznesmeni Vesel Kryeziu. Ndryshe, rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Pejës, Fadil Gashi. Gashi ka njoftuar se… Continue reading Ky është personi që u gjet i vdekur në lumë në Klinë

Published
Categorized as Lajme

FSK në kërkim të personit që ra në lumë në Klinë (VIDEO)

Mëngjesin e sotëm një person ka rënë në lumin Drini i Bardhë në fshatin Daiq të Klinës, shkruan GazetaDemos. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Pejës, Fadil Gashi, i cili tha se Policia dhe Zjarrëfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes, mirëpo trupi i personit në fjalë ende nuk është gjetur.… Continue reading FSK në kërkim të personit që ra në lumë në Klinë (VIDEO)

Published
Categorized as Lajme

Detaje tronditëse nga vdekja e 12-vjeçarit kosovar/ Fëmijët ishin të vetëm në shtëpi, vëllai lajmëroi Policinë dhe prindërit

Një ngjarje e rëndë ka tronditur sot fshatin Bequk të Vushtrrisë, ku një 12-vjeçar u gjet pa shenja jete në shtëpinë e tij, pasi dyshohet se kreu vetëv rasje me një armë gjuetie. Atë e gjeti vëllai i tij, i cili po ashtu është i mitur, raporton Gazeta Sinjali. Sinjali mëson se e gjithë ngjarja… Continue reading Detaje tronditëse nga vdekja e 12-vjeçarit kosovar/ Fëmijët ishin të vetëm në shtëpi, vëllai lajmëroi Policinë dhe prindërit

Published
Categorized as Lajme