DMCA.com Protection Status

PërIeshje me armë zjarri në Vushtrri, pIagoset një person

Një person është pIagosur si pasojë e një përIeshje me armë zjarri para pak çasteve në qytetin e Vushtrrisë, shkruan Gazeta Sinjali.

Një sinjalizues i Gazetës Sinjali ka deklaruar se personi i cili është pIagosur është në gjendje të rëndë dhe i njëjti është dërguar nga kalimtarët e rastit në emergjencë.

Sipas sinjalizuesit, ngjarja ka ndodhur në rrugën “Lumni Surdulli” në Vushtrri.

Lidhur me këtë ngjarje Sinjali ka kontaktuar me Policinë e Kosovës të cilët e kanë konfirmuar rastin.

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Mitrovicës, Ilmi Prekazi ka bërë të ditur se pacienti është i shtrirë në spital.

“Policia është informuar nga Emergjenca në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Vushtrri se një person është pIagosur nga arma e zjarrit. Njësia policore ka shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes, në bazë të informatave që kanë marrë është një person i pIagosur në këmbë, sipas mjekëve nuk është në rrezik për jetën”.

Ai gjithashtu bëri të ditur se njësia kompetente është duke u marrë me rastin për zbulimin e vendndodhjes së të dyshuarit.