DMCA.com Protection Status

Hyri në klasë me plot nxënës dhe gjuajti, e kaluara kriminaIe e personit e Qëndrim Jonuzit

Qëndrim Jonuzi, vëllai i këngëtarit “Buta”, e qëIIoi mbrëm pas mesantës për vdekje Gazmend Hysenin, shokun e tij të fëmijërisë dhe të rinisë.

Prokuroria dhe as Policia ende nuk i di rrethanat që çuan deri tek rasti tragjik, që tronditi vendin mëngjesin e hershëm, ndonëse u aludua mbi shumë aryse.

Për arsyen e vërtetë para organeve të drejtësisë mund të flasë vetëm “Reefa” [pseodunim me të cilin njihet në qytet], pasi të lëshohet nga trajtimit intenziv, ku po rri nën kujdesin e Policisë, pasi këta të fundit e pIagosën dhe e arrestuan mbrëmë pas aktit, në vendin e k rimit, shkruann Gazeta Insajderi.

Por, kjo nuk është hera e parë që ferizajasit 30 vjeçar i del punën me shtetin. Ai ishtë arrestuar nga Policia, edhe para gati një dekade.

Kapja e tij kishtë ndodh, pasi atë kohë ai kishte hy në shkollën gjimnazi “Kuvendi i Arbërit”, dhe kishte shtënë me a rmë në një klase me plot nxënës, por fatmirësisht s’e kishte qëIIuar atë që kishte në fokus.

Atë botë ai akuzohej për “tentim v rasje” dhe “armëmbajtje pa leje”, shkruan Gazeta Insajderi.

Por, çfarë e kishte shtyrë “Reefa”-n të gjuante me a rmë brenda shkollës?

Muaj para se ta bënte atë veprim, Qëndrimi ishte th erur me th ik në krah nga i dyshuari mbi të cilin shtiu me a rmë brenda institucionit edukativ.

Pas pIagosjes së rëndë që kishte marrë në krah, Jonuzi kishte shkruar në Gjermani për t’u trajtuar, trajtim ky që i kishte zgjatur me muaj, pasi lëndimin e kishte shumë të rëndë.

Pas kthimit nga shteti perëndimor, dhe shërimit të plotë, “Reefa” doli edhe një herë në skenë, kapi a rmën dhe shkoi të hakëmerrej ndaj atij që e kishte th erur, veprim për të cilin u dënua me tri vite burgim, shkruan Gazeta Insajderi.

Për këto të bëma të vëllait, krenohej reperi “Buta”.

Duke i kënduar në freestyle jetës së tij, ai aludonte në korruptimin e prokurorit për lirimin e “Reefa”-s nga burgu.

“Unë kom rrejt n’gjyq, pa mu dridh asni qerpik, prokurorit ni bakshish, vëllau m’dul mu për ni ditë”, vargje të cilat “Buta” i këndoi në një sesion radioje për “SRF”, shkruan Gazeta Insajderi.