DMCA.com Protection Status

Aksion i madh i policisë, arrestohen 10 persona / DETAJE

Prokuroria Themelore në Ferizaj, Departamenti i Krimeve të Rënda, në koordinim me Policinë e Kosovës, sot ka zhvilluar një aksion kundër d rogës, të koduar si “Gropa”, që ka rezultuar me konfiskimin e dhjetëra kilogramëve her0inë dhe ndalimit të 10 personave, raporton Gazeta Sinjali.

Në njoftimin e Prokurorisë thuhet se “janë kontrolluar dhe bastisur disa lokacione të ndryshme në Ferizaj dhe janë sekuestruar rreth shtatëdhjetë (70) kg substancë e dyshuar n arkotike e llojit C aptagon- (her0inë) dhe disa paisje për përpunimin e saj, ku me ç’rast janë arrestuar dhjetë (10) persona”.

Të ndaluarit dyshohen se kanë kryer veprën penale “Blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e n arkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge”.