DMCA.com Protection Status

Pamje nga vendi ku u aksidentua autobusi nga Kosova në Austri

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot rreth orës 03:30 të mëngjesit mes kryqëzimeve Salzburg-Nord dhe Wallersee në drejtim të Vjenës, ku tre persona kanë mbetur të lënduar rëndë, ndërsa 16 tjerë kanë pësuar lëndime të lehta.

Raportohet se autobusi nga Koosva me rreth 25 pasagjerë, është përplasur me një hekurudhë mbrojtëse prej betoni.

Një autobus që po udhëtonte nga Kosova në drejtim të Gjermanisë është aksidentuar në Austri, sot në orët e mëngjesit, me ç’rast janë lënduar 20 persona.

Më poshtë gjeni pamjet e aksidentit: