DMCA.com Protection Status

“Ma dajes mos ban hajgare kshtu” – Dajat tregojnë si humbi jetën 17 vjeçari (VIDEO)

Një 17-vjeçar ka vdekur aksidentalisht në fshatin Divlakë të Lipjanit pasditen e së dielës.

Lajmin për teve1.info e ka konfirmuar mjeku kujdestar i Qendrës së Mjekësisë Familjare në Drenas, Feriz Bytyqi.

Sipas tij, viktima ishte duke qëndruar te dajtë e tij, teksa në QMF është dërguar pa shenja jete.

Tutje, ai bëri të ditur se te viktima nuk është vërejtur ndonjë shenjë dh une.

“Sipas familjarëve, i ndjeri ka qenë te dajtë, duke i ndihmuar me disa punë dhe në momentin që është ulur të pushojë, i është keqësuar gjendja dhe është alivanosur.

Rreth orës 14:40 viktima është sjellë pa shenja jete në qendrën tonë. Shkaku nuk dihet por dyshohet të ketë qenë ndonjë arrest kardiak apo edhe goditje në tru por me konstatimin merret Instituti i Mjekësisë Ligjore”, ka thënë Bytyqi.