DMCA.com Protection Status

“Ka me të mbytë, robtë me t’i q*”, 39-vjeçarit i shkon në shtëpi – Kështu ndodhi ngjarja

Një rast i kanosjes është raportuar mbrëmë në Mitrovicë nga një burrë, i cili ka deklaruar se një person i kishte shkuar te shtëpia dhe e ka k ërcënuar atë dhe djalin e tij, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet e Sinjalit kanë dhënë detaje nga denoncimi i 39-vjeçarit nga Mitrovica.

Sipas këtyre burimeve, ankuesi ka deklaruar se i dyshuari F.A., e kishte kanosur duke u drejtuar me fjalët “ka me t’i q* robtë, me të hy brenda në shpi dhe me të mbytë”, teksa ka tentuar të hyjë në shtëpinë e tij dhe ta suImojë djalin e viktimës.

39-vjeçari ka deklaruar para hetuesve policorë se i dyshuari paraprakisht e kishte sulmuar duke e kapur për fyti, derisa ka ndërhyrë dikush për t’i ndarë.

Motivi i këtij rasti dyshohet të jetë një zënkë që i dyshuari ka pasur me djalin e viktimës derisa ishin me automjete në qytet.

Lidhur me këtë rast, Sinjali mëson se ndaj të dyshuarit është iniciuar rasti “kanosje”.