DMCA.com Protection Status

Mbante emrin e babait, Fazli Hoxha ishte djal i dëshmorit – Lindi disa muaj pas vdekjes së babait (FOTO)

Fazli Hoxha, 23 vjeçar, u v ra dje në fshatin Vollujakë të Klinës. Iftari që doli mbrëmë me familje ishte i fundit për të.

Tek hyrja e restorantit u organizua prita nga disa të dyshuar të cilët me a rmë z jarri e mjete të tjera të forta suImuan Fazliun dhe vëllaun e tij, Mahmutin.

Fazliu Hoxha nuk arriti të mbijetojë pIagët, ndërsa vëllau i tij është i pIagosur.

Emri i të riut që u v ra mbrëmë ishte trashëguar nga familja Hoxha ngase babai i tij, Fazli Hoxha u v ra 23 vite më parë në luftën për liri.

Dëshmori Hoxha pritej të bëhej baba kur u v ra nga pushtuesi serb 23 vite më parë./Indeksonline/