DMCA.com Protection Status

Sharjet dhe fyerjet në parlamentin e Kosovës ndër vite (VIDEO)

Nuk ndodh rrallëherë që në Kuvendin e Republikës së Kosovës të ketë përplasje e fyerje mes deputeteve, shkruan RepublikaOnline

Një rast i till ndodhi sot teksa kryetari i grupit parlamentar nga radhet e Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, shau me robë deputetet e Lëvizjes Vetëvendosje.

Me të parë skandalin që krijoj, Abelard Tahiri doli në foltore dhe kërkoj falje për fjalorin vulgar që përdori në Kuvend.

Rasti i Abelard Tahirit nuk ishte i vetmir, derisa kemi dhjetra raste kur deputetet janë fjalosur, sharë me nënë, e edhe duke eskaluar në përplasje fizike.

Më poshtë keni vetëm disa nga përplasjet e fyerjet që u përdoren në Kuvendin e Republikës së Kosovës./RepublikaOnline

Ndiqni videot: