DMCA.com Protection Status

Tërmet, lëkundje të fuqishme ndjehen në Kosovë

Dridhje të fuqishme të tokës janë ndjerë në Kosovë pak momente më parë.

Sipas raportimeve, lëkundjet e tërmetit janë ndjerë në të gjithë Ballkanin, ndërsa epiqendra ka qenë në Bosnjë dhe Hercegovinë.

Sipas Qendrës Sizmiologjike Euromesdhetare, tërmeti ishte me magnitudë 6.0. /GazetaExpress/