DMCA.com Protection Status

Imer Mushkolaj: Na ka pas lodhë AAK për 100 euro, Ramushi po thotë janë pak

Analisti politik Imer Mushkolaj ka reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për ndarjen e 100 milionë eurove si pako financiare dhe pakënaqësive të partisë opozitare Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, e cila kritikoi vendimin e fundit të ekzekutivit.

Mushkolaj ka thënë se AAK dhe Ramush Haradinaj duhet të koncentrohen, meqë sipas tij ka qenë kërkesë e kamotshme e AAK që të ndahen nga 100 euro, siç bëri Qeveria sot.

Reagimi i Mushkolajt:

“Na ka pasë lodhë AAK’ja duke kërku që qeveria t’ua ndajë nga 100 euro zyrtarëve publikë.

Tash kur qeveria vendosi t’ua jep krejtve, n’publik e n’privat, nga 100 euro, Ramushi po thotë se janë pak dhe nuk e zgjidhin problemin.

A po koncentroheni, se po bëheni qesharakë”.