DMCA.com Protection Status

Ukraina shkatërron kolonën me tanket ruse (VIDEO)

Ukraina ka arritur të shkatërroj një kolonë me tanke ruse e cila po bëhej gati për ofenzivë. Sulmi është kryer nga Brigada e Specializuar e 57-të.

Mediat ukrainase raportojnë se sulmi është kryer me mjete të sofistikuara, dhuratë nga shtetet e përëndimit.

Disa tanke janë shkatërruar tërësisht dhe është neutralizuar një sulm rus./Indeksonline/