DMCA.com Protection Status

Martohet vajza e legjendës së Kosovës në Zagreb, shqiptarët dhe kroatët e kallin me vallen e Rugovës (Video)

Dasmë për mbamendje në kryeqytetin e Kroacisë, në Zagreb mes shqiptarëve të Kosovës dhe Kroacisë.

Diana, vajza e legjendës së futbollit të Kosovës, Ardian Kozniku, martohet me basketbollistin kroat, Andro Anzulloviç.

Dy familje të lindura me sport, dy emra të mëdhenj të sportit botëror, Ardian Kozniku dhe Drazhen Anzulloviç, bëhen miq.
Ardian Kozniku, ish futbollist dhe Anzulloviç, aktualisht trajner, raporton “Bota sot”.

Flamuri i Kosovës dhe ai kroat

“Zemra e babit, Zoti ju bekoftë. Diana Kozniku Anzulloviç & Andro Anzulloviç”, uronm Kozniku në profilin e tij në facebook.

Dasmë e rrallë, kënduan e vallëzuan së bashku.

E bukura e kësaj, që e ndezi tërë atmosferën mes kroatëve dhe shqiptarëve, është edhe vallja e Rugovës.

Edhe nusja Diana Kozniku Anzulloviç me dhëndrin Andro, ky i fundit ka luajtur në Zabok tani ka kaluar në Dinamo të Zagrebit, krijuan një atmosferë të rrallë.

Flamuri i Kosovës dhe ai kroat në dasmë, shkëlqim i rrallë, një festë mes dy popujve, e mahnitshme.