DMCA.com Protection Status

Pamje brenda super jahtit 500 milion paund të Putinit, me pishinë, kinema të madhe dhe tualet prej ari (PAMJE)

Që nga shtatori i vitit 2020, jahti luksoz “Scheherazade” 459 metra, i emëruar sipas një mbretëreshe legjendare persiane, është ankoruar në Marina di Carrara në Itali.

Thashethemet se Vladimir Putini është pronar i jahtit kanë qarkulluar që nga ndërtimi i tij.

Por pronësia e tij u konfirmua vetëm në momentin kur Alexei Navalny publikoi një video të hënën, duke detajuar ekuipazhin, që të gjithë thuhet se ishin nga shërbimet ruse të sigurisë.

Autoriteteve italiane tani u është kërkuar që të kapin jahtin. Thuhet se ka një ekuipazh të veçantë europian të lejuar në bord vetëm kur Putin është larg.

Ky jaht luksoz ka gjithçka që mund të ketë një pallatë mbretëror, nga një palestër për xhudo, sallë vallëzimi, pishinë, tualet prej ari deri te televizori më i madh në një jaht, i vendosur 4.5 metra në një mur të tërë, i cili kushtoi një milion euro për t’u instaluar.

Pamjet nga jahti luksoz: